Nasza szkoła

Szkoła nasza jest położona w przepięknej okolicy na skraju Puszczy Zielonki. Jesteśmy szkołą otwartą na wszelkie nowości. Pragniemy nawiązywać kontakty z innymi szkołami, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i korzystać z doświadczeń innych.

Organem prowadzącym szkołę jest Urząd Gminy Czerwonak, a nadzór pedagogiczny sprawuje Wielkopolski Kurator Oświaty.

Obecnie szkoła nasza jest szkołą sześcioletnią, posiadającą oddział przedszkolny, do którego uczęszczają dzieci 5-cio i 6-cio letnie. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są pod okiem wykształconej kadry pedagogicznej, a w sprawach wychowawczych wspomaga nauczycieli psycholog szkolny.

W naszej szkole uczy się 148 uczniów (w tym oddział przedszkolny), pracuje 20 nauczycieli i 4 pracowników szkoły.

Uczniowie od klasy pierwszej uczą się języka angielskiego i informatyki, a od klasy czwartej języka niemieckiego. Szkoła posiada dobrze wyposażoną salę komputerową z dostępem do internetu, którą otrzymaliśmy z projektu "Pracownie komputerowe dla szkół podstawowych", współfinansowanego przez Unię Europejską (EFS). Do wspomagania w prowadzeniu zajęć lekcyjnych wykorzystywana jest tablica interaktywna oraz zestaw multimedialny.

Od 2005r uczniowie mają możliwość korzystania z basenu, który znajduje się kilka kilometrów od naszej szkoły (w Koziegłowach).Szkoła zapewnia uczniom poszerzenie swoich zainteresowań, działają tu kółka zainteresowań: kółko recytatorskie, ekologiczne, plastyczne, teatralne, informatyczne. Szkoła dba również o rozwój fizyczny ucznia organizując zajęcia sportowe SKS: gimnastyka korekcyjna, piłka nożna, piłka siatkowa, tenis ziemny,  tenis stołowy, mini hokej.

W trudnych sytuacjach pomaga uczniom psycholog szkolny. Po zajęciach lekcyjnych odbywają się zajęcia warsztatowe (grupowe i indywidualne) z psychologiem dla uczniów. Warsztaty te umożliwiają rozwinięcie zdolności i umiejętności interpersonalne, niezbędnych do lepszego funkcjonowania w szkole.

Dla uczniów, którzy gorzej radzą sobie z nauką szkoła oferuje dodatkową pomoc w postaci: terapii logopedycznej, terapii pedagogicznej, zajęć wyrównawczo- kompensacyjnych. Uczniowie mają zapewnioną opiekę pielęgniarki szkolnej.

Szkoła posiada bibliotekę, w której uczniowie mogą nie tylko wypożyczyć lektury szkolne, ale również mile spędzić czas w czytelni czytając czasopisma lub książki.

Codziennie otwarta jest świetlica szkolna, w której uczniowie czekając na rodziców lub dowóz mogą odrobić lekcje, pobawić się, wziąć udział w zajęciach plastycznych, zajęciach sportowych na boisku szkolnym, kształcić swoje umiejętności teatralne w teatrzyku kukiełkowym, doskonalić umiejętności komputerowe, oglądać bajki. dla dzieci a także posłuchać różnego rodzaju muzyki..

W latach 2006-2008 szkoła nasza uczestniczyła w międzynarodowym projekcie Socrates Comenius razem ze szkołami z Austrii, Grecji, Włoch, Turcji, Niemcy, Estonia, Polska – Katowice. Temat projektu: "Moja miejscowość to nasza Europa".

Szkoła aktywnie uczestniczy w życiu gminy organizując corocznie takie konkursy gminne jak:

- Gminny Turniej Matematyczno-Sportowy "Rambit"

- Gminny Konkurs Informatyczny

- Gminny Konkurs Języka Angielskiego