Szkoła Podstawowa im.Hansa Christiana Andersena w Bolechowie-Osiedlu

 

Nawigacja

  • KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY klasa III

  • KOCHAM CIĘ POLSKO Klasa II a

  • WITAMY WIOSNĘ

    WITAMY WIOSNĘ 2021

  • REKRUTACJA

    Szkoła Podstawowa im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie-Osiedlu ogłasza nabór dzieci siedmioletnich- rok urodzenia 2014 oraz sześcioletnich - rok urodzenia 2015  (na wniosek rodziców) do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Składanie zgłoszeń do obwodowej szkoły podstawowej odbywa się od 
    22 lutego 2021 r. godz. 8.00 do 12 marca 2021 r. godz. 15.00. 
    Szczegóły w zakładce REKRUTACJA.

     

  • Wiadomości

    Wykaz podręczników i ćwiczeń na rok szkolny 2020/2021, do zakupu przez rodziców, znajduje się w zakładce Podręczniki

    UWAGA! Od 18 maja 2020 r. boisko wielofunkcyjne przy szkole dostępne jest codziennie w g. 12.00-19.00 po wcześniejszej rezerwacji oraz na zasadach określonych w regulaminie. Dojście przez furtkę od strony kortów. Szkoła nie udostępnia sprzętu sportowego. Regulamin_boiska_wielofunkcyjnego-_Covid_19_od_18_maja_2020(1).doc

    100 rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II 

    22-100_rocznica_urodzin_Ojca_Swietego_Jana_Pawla_II.docx

    Jan_Pawel_II_w_Poznaniu(1).doc

    W związku z przedłużeniem zawieszenia działalności dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej szkoły oraz ogłoszeniem stanu epidemicznego na terenie kraju, szkoła do dnia 24 maja 2020 r. będzie działać w ograniczonym zakresie. W związku z powyższym zachęcam do kontaktu telefonicznego (618-126-070) w g. 8.00-14.00 lub za pomocą poczty elektronicznej szkola_bolechowo@poczta.onet.pl

    Decyzja ta jest podyktowana troską o zdrowie osób potencjalnie odwiedzających naszą placówkę, jak również jej pracowników.

    Przepraszam za utrudnienia i proszę o wyrozumiałość."

    Marzena Zmyśna

    Dyrektor Szkoły 

    Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 rekrutacja na miejsca przedszkolne w oddziałach przedszkolnych w Szkołach Podstawowych i Przedszkolach odbędzie się w następujących placówkach:

    1.Szkoła Podstawowa im. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach

    ul. Poznańska 17 

    62 - 028 Koziegłowy,

    2.Szkoła Podstawowa im. Augusta Cieszkowskiego w Kicinie

    ul. Gwarna 1, Kicin

    62 - 004 Czerwonak,

    3. Gminne Przedszkole w Owińskach

    ul. Poprzeczna 5

    62 – 005 Owińska,

    4. Gminne Przedszkole im. Dzieci z Leszczynowej Górki w Czerwonaku

    Pl. Zielony 4

    62 - 004 Czerwonak,

    5. Gminne Przedszkole nr 1 „Bajkowe Ludki” w Koziegłowach

    ul. Kanałowa 7

    62 – 028 Koziegłowy,

    6. Gminne Przedszkole nr 2 im. Krasnala Hałabały w Koziegłowach

    os. Leśne 22,

    62 - 028 Koziegłowy,

    7. Publiczne Przedszkole Bańka Mydlana

    ul. Gdyńska 139

    62 - 004 Czerwonak,

    8. Przedszkole RUBI w Czerwonaku

    ul. św. Wojciecha 44

    62 - 004 Czerwonak.

    Uczniowie naszej szkoły zdobyli w Półfinale Powiatu w Siatkówce Chłopców I miejsce. Gratulujemy zwycięstwa!!

    IMG_20200304_114832753.jpg 

    Szkoła Podstawowa im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie-Osiedlu ogłasza nabór dzieci siedmioletnich- rok urodzenia 2013 oraz sześcioletnich- rok urodzenia 2014 ( na wniosek rodziców) do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021. Składanie zgłoszeń do obwodowej szkoły podstawowej odbywa się od 24 lutego 2020 r. godz. 8.00 do 09 marca 2020 r. godz. 15.00. Szczegóły w zakładce rekrutacja.

    Wyprawka dla dzieci z oddziału przedszkolnego w zakładce podręczniki.

    Wyprawka dla pierwszoklasistów w zakładc podręczniki.

    Wykaz podręczników i ćwiczeń na rok szkolny 2019/2020 w zakładce podręczniki

    W związku z problemami logowania do dziennika elektronicznego podajemy link z informacją jak należy się logować

    http://oswiataczerwonak.pl/blog/2018/09/05/logowanie-nowej-wersji-dziennika-elektronicznego/

    Program „Dobry Start”

    300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole bez względu na dochody.  

     Dla kogo wsparcie?

     Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

     Jak dostać świadczenie „Dobry Start”?

     Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka lub ojciec dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

     Gdzie złożyć wniosek?

     Wnioski o świadczenie będą przyjmowane w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku, Pl. Zielony 1, oraz w siedzibie Straży Gminnej w Koziegłowach, Os. Leśne 16 i w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy Czerwonak, ul. Źródlana 39 w godzinach otwarcia ww. instytucji. Wnioski dostępne będą na stronie internetowej GOPS w Czerwonaku www.gopsczerwonak.pl oraz ww. punktach przyjmowania wniosków.

    Kiedy złożyć wniosek?

     Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

     Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

     Kiedy rodzina otrzyma pomoc?

     W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

     Ważne! Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start" w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż  do 30 września.

      Uproszczona procedura

     W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania wyprawki szkolnej zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.

    Ośrodek przesyła wnioskodawcy informację o przyznaniu świadczenia dobry start na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej. W przypadku nie wskazania adresu poczty elektronicznej wnioskodawca ma możliwość odebrania od Ośrodka informacji o przyznaniu świadczenia Świadczenie „Dobry Start” jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

    Ruszyło głosowanie na projekty zakwalifikowane do Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Z przyjemnością informuję, że są wśród nich dwa projekty inwestycyjne dotyczące naszych miejscowości. Są to:

    1. „Sportowa Północ”- Rewitalizacja i ogrodzenie boiska sportowego w Bolechowie-Osiedlu- pomysłodawcy: Marzena Zmyśna i Beata Gryska
    2. „Fyrtel dla gzubów”- Modernizacja nawierzchni boiska oraz doposażenie placu zabaw                 w Promnicach- pomysłodawca: Edyta Godawa.

    Uprawniony do głosowania jest każdy mieszkaniec gminy, który ukończył 15 lat. Głosować można do 1 lipca 2018 r. w formie papierowej w szkole lub u sołtysów Bolechowa, Bolechowa-Osiedla, Promnic, bądź poprzez Internet na stronie www.czerwonak.pl/budzetobywatelski/ Aby głos był ważny należy dokonać wyboru trzech projektów.

    Bardzo liczymy na Państwa głosy! Wykorzystajmy szansę, aby pozyskać środki na polepszenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej naszych miejscowości! Pokażmy, że Północ też potrafi!

                                                                                                                                         Marzena Zmyśna - Dyrektor Szkoły

     

    Szkoła Podstawowa im. Hansa Christiana Andersena w Bolechowie-Osiedlu ogłasza nabór na rok szkolny 2018/2019:

    1) do klasy pierwszej

       - dzieci siedmioletnich- rok urodzenia 2011 oraz

       - dzieci sześcioletnich- rok urodzenia 2012 (na wniosek rodziców)

    2) do oddziału przedszkolnego

       - dzieci sześcioletnich- rok urodzenia 2012

      Szczegóły w zakładce rekrutacja.

    Miło jest nam zakomunikować, że do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych zakwalifikował się uczeń klasy VII- Mateusz Pytel. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Miło jest nam zakomunikować, że do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowała się uczennica klasy III gimnazjum- Martyna Słupińska. Z kolei do etapu rejonowego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej zakwalifikował się Patryk Frąckowiak, również uczeń klasy III gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     

  • Wydarzenia:

    Od kwietnia br szkoła nasza uczestniczy w projekcie "Uczeń z pasją". Szczególy w załączniku:Uczen_z_Pasja.doc

    Film nagrany w ramach Konkursu "Vloguj przyszłość! Internetowe Dzienniki Przyszłości" przez uczniów klasy III dotychczasowego gimnazjum: Tomasza Juchacza, Huberta Kamińskiego i Michała Pytla:  https://www.youtube.com/watch?v=RqVU3-bdQU0

    Informacja o realizacji projektu nr RPWP.08.01.02-30-0081/17 realizowanym  w ramach WRPO 2014+

    „Czerwony pasek w zasięgu ręki – kompleksowy program unowocześniania edukacji w Gminie

    Czerwonak” jest projektem realizowanym przez Gminę Czerwonak (obszar wiejski) w okresie VII.2018r.-VI.2019r.

    Celem projektu jest podniesienie jakości procesów kształcenia i rozbudowa oferty edukacyjnej w szkołach w Gminie

    Czerwonak, co docelowo zmierza do poprawy wyników edukacyjnych podopiecznych szkół. Cel ten zostanie

    osiągnięty poprzez nabycie kompetencji kluczowych (matematyczno-przyrodniczych oraz językowych) przez uczniów

    z pięciu szkół podstawowych na terenie Gminy Czerwonak, w tym także uczniów o specjalnych potrzebach

    edukacyjnych dzięki udziałowi w zajęciach, przez podniesienie kwalifikacji lub kompetencji nauczycieli poprzez udział

    w kursach doskonalących i wdrożenie programów wspomagania oraz doposażenie 34 pracowni szkolnych

    przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

    PLANOWANE EFEKTY (rzeczowe), PRUDUKTY:

    · Liczba szkół objętych programem – 5 (wszystkie szkoły podstawowe w Gminie Czerwonak)

    · Liczba dzieci objętych w ramach programu dodatkowymi zajęciami zwiększającymi ich szanse edukacyjne

    w edukacji przedszkolnej – 400 osób (z czego 240 dziewcząt)

    · Liczba nauczycieli objętych wsparciem w programie – 15 osób (w tym 13 kobiet)

    · Liczba dodatkowych godzin zajęć zwiększających szanse edukacyjne uczniów – 3534 godziny lekcyjne,

    w tym 80 godzin zajęć kształtujących kreatywność i innowacyjność

    · Liczba godzin szkoleń dla nauczycieli – 12 godzin zegarowych

    · Liczba sal szkolnych doposażonych w meble i sprzęt, w tym sprzęt TIK – 34 sale, w tym: 4 sale przyrodnicze,

    5 sal biologicznych, 5 sal chemicznych, 5 sal geograficznych, 10 sal matematycznych

    PLANOWANE REZULTATY REALIZACJI PROJEKTU:

    · Liczba uczniów, którzy nabyli kompetencje kluczowe po opuszczeniu programu - 240, w tym: 144 dziewczęta,

    96 chłopców

    · Liczba uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którzy nabyli kompetencje kluczowe po

    opuszczeniu programu - 29 osób

    · Liczba nauczycieli, którzy nabyli kompetencje kluczowe po opuszczeniu programu – 15 osób, w tym 13

    kobiet, 2 mężczyzn

    · Liczba szkół, w których pracownie przedmiotowe wykorzystują doposażenie do prowadzenia zajęć

    edukacyjnych - 5

    · Liczba doposażonych pracowni do nauczania przedmiotów przyrodniczych lub matematyki - 34

    · Liczba szkół, w których na zajęciach wykorzystywane są e-podręczniki - 5

    · Liczba szkół, w których na zajęciach dodatkowych wykorzystywano zwalidowany produkt projektu

    innowacyjnego - 5

    · Liczba zrealizowanych kursów dla nauczycieli - 2

    · Liczba zrealizowanych zajęć dodatkowych - 3534

    WARTOŚĆ PROJEKTU: 430 563,70zł, w tym wkład Unii Europejskiej: 408 963,70zł

     

    Dnia 1 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam" organizowanej przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w Szkole".https://youtu.be/fl25BNsC_lw

     

    Dnia 8.10.2016r tradycyjnie odbyło się tzw. Święto Pyry,link do filmiki z tego dnia (występ uczniów kl.IIIb i gwara poznańska) https://youtu.be/bzWDDA3Megw, zdjęcia w albumie fotograficznym.

    Jak nie czytam, jak czytam - akcja promująca czytelnictwo

    https://www.youtube.com/watch?v=2294-wU0MR4&feature=youtu.be

           

    Fundacja Siepomaga uruchomiła zbiórkę pieniędzy dla Pauliny Bączyk - absolwentki Gimnazjum w Koziegłowach, chorującej od wielu lat na dystrofię mięśniową. Jedynym ratunkiem dla Pauliny jest obecnie przeszczep komórkami macierzystymi, który nie jest refundowany przez NFZ. Można wesprzeć Paulinę poprzez wpłatę indywidualną lub sms (koszt 2,46 zł brutto).
    Dane do sms: numer 72365 treść S2327. Polecamy jednak wpłatę indywidualną (przelew), gdyż SMS jest dodatkowo opodatkowany podatkiem VAT.. Aby poznać historię Pauliny, zajrzyjcie na stronę: https://www.siepomaga.pl/paulinabaczyk

    Projekt edukacyjny - "Przez korzenie do źródła" - "Jubileusz 1050-tej rocznicy Chrztu Polski" - linki do filmów:

    https://youtu.be/6-pAQR_jl7U

    https://youtu.be/kfsiTl3tj90D

     

    W ramach PRIORYTETU 2 (Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych), finansowany przez Bibliotekę Narodową, biblioteka gminna w Czerwonaku, do filii w Bolechowie,  zakupiła 235 książek dla dzieci i młodzieży. Znalazły się wśród nich powieści, opowiadania, poezja, książeczki dla najmłodszych z serii „Czytam sobie”, „Czytam z Martynką”, baśnie, legendy, a także literatura popularnonaukowa (tematyka sportowa, patriotyczna, wartości społeczne).

             Wzbogacony został również dział lektur, między innymi dokupiono  „Chłopców z Placu Broni”, „Naszą mamę czarodziejkę”, „W 80 dni dookoła świata”, „Szatana z siódmej klasy”, „Kubusia Puchatka”, „Opowieść wigilijną”.

             Z uzyskanych środków można było także zakupić lektury, które obowiązują w klasach I – III  szkoły podstawowej, w związku z nową podstawą programową, tj. „120 przygód Koziołka Matołka”, „Babcia na jabłoni”, „Dziadek na huśtawce”, „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Pamiętnik Felka Parerasa”.

             Biblioteka  zakupiła również 43 audiobooki (znalazły się tutaj lektury, powieści dziecięce i młodzieżowe, poezja dla najmłodszych, baśnie, opowiadania o zwierzętach i wiele innych).

             Mamy nadzieję, że w związku z pojawieniem się w wypożyczalni dużej ilości nowości księgarskich i wznowień wzrośnie czytelnictwo, a także, że nowe pozycje będą inspiracją do ciekawego ich wykorzystania w czasie lekcji bibliotecznych i na zajęciach lekcyjnych.